Update 5 februari 2025


Tips van het Boekhoudcentrum

Ons streven vanuit Ons Boekhoudcentrum is de angst weg te nemen rondom geldzaken en rust te creëren in

jouw administratie, boekhouding, belastingzaken en financiën.

Dat doen wij onder andere door adviezen en tips te delen binnen het Boekhoudcentrum. 

Word vandaag nog lid en ga ook voor die rust. Wij helpen je graag op de juiste weg!


5 februari 2025, tip van Margot Rombout

Tips van Margot Rombout, Winstadviseur, binnen het Boekhoudcentrum van het platform PowerVrouwen

Het jaar 2024 is voorbij. 

 

De laatste kwartaal aangifte BTW van 2024 zit er ook op.

 

Nu met frisse moed verder 2025 in.

 

Heel veel zaken heb je je voorgenomen, ook op administratief gebied, het nu eens anders te gaan doen.

 

Dit zijn jouw aandachtspunten voor een zorgeloos administratief jaar:

  1. Start met een online boekhoudprogramma. Ik werk graag met Snelstart.
  2. De app hiervan op je telefoon zetten, zodat je alle kassabonnetjes direct kan klikken. Geen omkijken meer naar.
  3. Eerder de aangifte BTW doen, niet meer in de laatste week of op de laatste dag. Geen slapeloze nachten meer hierover, geen stress op de laatste dagen om uit te rekenen hoeveel je moet afdragen/betalen. 

Lees alle tips van Margot in onze community...


15 januari 2025, tip van Marthe van der Linden

Marthe van der Linden, oprichter van het platform PowerVrouwen en financieel planner en businessmentor

Maak voor jezelf een uitdagend én haalbaar financieel plan

 

We geven onze tijd, energie en geld uit. Alledrie zijn het stromen die prima voortkabbelen zolang je hier zelf de controle over houdt En dat is het eigenlijk in een notendop: bewaar de controle en je hebt rust! Maar hoe doe je dat nu? Want weet je wel… ‘die waan van de dag’ of ‘ik word geleefd’ en ‘ik snap niet waar mijn geld iedere maand blijft’.

 

Het antwoord is eenvoudig: door te oefenen, oefenen en nog eens te oefenen. Mijn missie is jou in beweging te zetten kleine stappen te gaan nemen zodat financiële stress en zorgen naar het verleden worden verbannen en je meer gezond financieel bewustzijn gaat ervaren.

 

Word nu lid van Ons Boekhoudcentrum en lees daar alle tips!

 

Lees meer in onze community...


6 januari, tip van Monique Stein

Monique Stein, VA en lid van het platform PowerVrouwen Nederland

Het is weer zover!!

 

De BTW-aangifte staat weer voor de deur!

 

Maar geen stress, ik breng goed nieuws: hoe eerder je begint, hoe beter het gaat!

 

Dus pak die bonnetjes, duik in de cijfers en voer die bedragen in.

Laat uitstelgedrag niet de overhand krijgen! 

 

Lees meer in onze community... 


18 december 2024, tip van Marthe van der Linden

Marthe van der Linden, oprichter van het platform PowerVrouwen en financieel planner en businessmentor

Financiële rust en vrijheid

 

Het is iets waar veel mensen naar verlangen

 

Wat kun je nu zelf doen?

Maar ook als het een tijd onrustig is geweest op financieel gebied, hoe pak je dan weer die rust terug?

 

Dit zijn wat tips die ik ben gaan hanteren:

  • Wat er ook gebeurt: blijf rustig en werk elke dag aan jezelf. Zorg voor voldoende ontspanning door de natuur in te gaan, me-time in te plannen, meditatie, mindful training, kracht- en balanstraining, gezond en voedzaam eten. Kortom: werk aan je mentale en fysieke kracht, hierdoor zul je gaan merken dat je je emoties beter onder controle krijgt, veerkrachtig en stressbestendig wordt.
  • Start met sparen: kijk wat er mogelijk is. Ga geld zien als 1 groot spel. Doe het bijvoorbeeld per dag: dag 1, 1 euro apart zetten op een spaarrekening, dag 10, 10 euro wegleggen. Probeer het eens tot die 10 dagen en beloon jezelf dan met 10 procent rendement! Dan heb je daar je begin van € 60,50! Pak nu door en hou vol, je kan het!

Word nu lid van Ons Boekhoudcentrum en lees daar alle tips!

 

Lees meer in onze community...


11 december 2024, tip van Monique Stein

Monique Stein, VA en lid van het platform PowerVrouwen Nederland

 

I𝐬 𝐚𝐬𝐬𝐮𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐞𝐛𝐞𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐡𝐞𝐭𝐳𝐞𝐥𝐟𝐝𝐞 𝐚𝐥𝐬 𝐁𝐓𝐖?

 

Het antwoord is kort maar krachtig: NEE

 

Assurantiebelasting is een verplichte belasting die je betaalt op verzekeringen. Het is een totaal andere belasting dan BTW.

 

Maar ik snap de verwarring wel. Het percentage van de assurantiebelasting is momenteel ook 21%, waardoor het lijkt alsof er BTW op je factuur staat.

 

Lees meer in onze community... 


10 december 2024, tip van Margot Rombout

Tips van Margot Rombout, Winstadviseur, binnen het Boekhoudcentrum van het platform PowerVrouwen

Tips van Margot Rombout, Winstadviseur

 

Is voor jou het jaar ook snel voorbij gegaan?

 

Dacht je nog het is januari 2024 en zie nu is het al december. Je kunt alweer de champagneglazen uit de kast halen om te toosten op het nieuwe jaar. Het lijkt wel gisteren dat je getoost hebt op 2024, dit nieuwe jaar.

 

Hoe was 2024 voor jou en je onderneming? Had jij doelen gesteld voor je bedrijf? Nu je terug kijkt, heb je die doelen gehaald? Had jij een omzetplan gemaakt voor het jaar 2024?

 

Dat is mooi. Je hebt dan zeker ook elke maand dit omzetplan vergeleken met de werkelijke omzet. De controle ben je nog op het goede spoor? Is de omzet die je gemaakt hebt in je bedrijf, overeenkomstig met je plan?

 

Nou ik niet

Ik maak nooit een omzetplan voor mijn bedrijf.

Wat zeg je nu toch Margot?

 

Lees meer in onze community...


20 november 2024, tip van Marthe van der Linden

Marthe van der Linden, oprichter van het platform PowerVrouwen en financieel planner en businessmentor

Zeven tips voor meer financiële rust

  1. Verhoog je eigen financiële kennis
  2. Door overzicht hou je inzicht
  3. Schrap dure gewoontes
  4. Ga werken aan je eigen potentieel
  5. Stel jezelf een financieel doel
  6. Verhoog je Cash Flow
  7. Discipline

Word nu lid van Ons Boekhoudcentrum en download daar de uitgebreide tips!

 

Lees meer in onze community...


11 november 2024, tip van Monique Stein

Monique Stein, VA en lid van het platform PowerVrouwen Nederland

𝐓𝐢𝐣𝐝 𝐯𝐨𝐨𝐫 𝐞𝐞𝐧 𝐁𝐕?

 

Overstappen van een eenmanszaak naar een BV is slim om te overwegen als je omzet en winst flink stijgen. De regel is wanneer je winst boven de € 100.000,- per jaar komt.

 

De belastingvoordelen van een BV worden aantrekkelijker en je beperkt risico's, omdat je privé-vermogen beter beschermd is

 

Verder is het handig om te kijken naar je groeiplannen en of je investeerders wilt aantrekken. Een BV heeft een professioneler imago en kan meer mogelijkheden bieden in dat opzicht.

 

Ook verandert je boekhouding als je overstapt naar een BV. 

Ohjee, wat verandert er dan allemaal hoor ik je denken?

Je leest er meer over in onze community.

 

Lees meer in onze community... 


24 oktober 2024, tip van Margot Rombout

Tips van Margot Rombout, Winstadviseur, binnen het Boekhoudcentrum van het platform PowerVrouwen

Tips van Margot Rombout, Winstadviseur

 

Mijn tip is:

Nu we alles digitaal doen en ontvangen vergeten we wat archiveren is. We leunen en vertrouwen volledig op de digitale wereld. Dat doe ik zelf ook.

 

Facturen ontvangen we in de mail, of een mailtje van telecom bedrijf dat je factuur klaar staat in ‘jouw omgeving’. Wie neemt dan nog de tijd om werkelijk naar ‘jouw omgeving’ te gaan en de factuur te downloaden\op te halen? In mijn ervaring bijna niemand. Weinig ondernemers zullen de tijd nemen om in ‘hun omgeving’ de factuur op te halen en in een dossiermap te plaatsen.

 

“Dat hoeft toch niet meer, dat is niet van deze tijd”. Krijg ik vaak te horen.

Nu, dat is zeker wel van deze tijd, dat is van alle tijd. Of het nu het digitale tijdperk is of het papieren tijdperk. Je bent ondernemer dan moet je ook facturen kunnen laten zien. Geen administratie zonder bonnetjes en inkoopfacturen. Ik hoor van ondernemers dat zij dit wel doen met de verkoopfacturen. Deze worden opgeslagen per klant of opdracht. Deze verkoopfacturen zijn makkelijk te vinden. Zoiets kun je ook doen met de inkoop bonnetjes en facturen.

 

Mijn tip is:

Lees meer in onze community...


17 oktober 2024, tip van Marthe van der Linden

Marthe van der Linden, oprichter van het platform PowerVrouwen en financieel planner en adviseur

Als ondernemer komt er veel op je af.

 

Denk daarbij aan je website onderhouden, marketing, nieuwe ideeën uitwerken, maar ook je administratie op orde houden. Onder je administratie vallen in ieder geval alle:

  • facturen die je naar je klanten verstuurt
  • alle facturen die je van derden, leveranciers hebt ontvangen
  • alle bonnen die je bij winkelaankopen ontvangt
  • alle bankafschriften, elk +bedrag of elk -bedrag moet uit te leggen zijn naar de belastingdienst toe
  • kasoverzicht (als je contant geld ontvangt, bv in een winkel)
  • voorraadadministratie (bij verkoop van producten)uren die je aan je bedrijf besteedt
  • (urenregistratie!)
  • kilometers die je voor je bedrijf maakt (kilometerregistratie!)
  • agendaregistratie

Lees meer in onze community...


7 oktober 2024, tip van Monique Stein

Monique Stein, VA en lid van het platform PowerVrouwen Nederland

𝐕𝐫𝐚𝐚𝐠𝐩𝐨𝐬𝐭𝐞𝐧 𝐢𝐧 𝐣𝐞 𝐛𝐨𝐞𝐤𝐡𝐨𝐮𝐝𝐢𝐧𝐠.

 

Vraagposten binnen je boekhouding kun je gebruiken wanneer er bepaalde informatie ontbreekt.

Het is een tijdelijke post op de Balans die je gebruikt in afwachting van aanvullende gegevens.

Je gebruikt ze bijvoorbeeld wanneer:

 

Lees meer in onze community